Koliko znamo na temu autoimune bolesti?

autoimune bolesti
izvor: freepik

U poslednjih nekoliko decenija beleži se dramatični porast autoimune bolesti. Danas brojimo blizu 100 različitih bolesti koje se kvalifikuju kao autoimune.

Od autoimune bolesti boluje čak 5-7 % čitave svetske populacije. Prvo mesto zauzimaju žene koje su u reproduktivnoj dobi.

Da li znamo zašto nastaju autoimune bolesti?

Smatra se da u osnovi bolesti leži nemogućnost imunog sistema da napravi razliku između stranih antigena i sopstvenih ćelija. Naprosto rečeno ne vidi razliku između virusa, bakterija, parazita, gljivica, tumorskih ćelija, toksina i samog tela.

Tada imamo zbunjena antitela koja počinju da oštećuju ćelije i tkiva u organizmu čoveka.

Dugo se za pojavu autoimunih bolesti okrivljivala genetika, ali danas znamo više o tome. Ukoliko uzmemo u obzir spoljne uticaje poput permanentnog stresa, virusnih i bakterijskih infekcija i toksina..Ovaj podatak nas ne čudi. Na isti način  imamo i parazite, gljivice, kao i lošu ishranu kao najodgovornije za nastanak autoimunih bolesti. U našim crevima je smešten najveći deo imunog sistema, a povećana propustljivost creva igra značajnu ulogu u patofiziologiji autoimunih bolesti.

Koje su najčešće autoimune bolesti?

Neke autoimune bolesti dovode do oštećenja samo jednog organa:

  1. dijabetes melitus tip 1 (oštećenje pankreasa),
  2. Hašimoto tireoiditis (oštećenje štitaste žlezde),
  3. autoimuni hepatitis (oštećenje jetre),
  4. celijakija,
  5. Kronova bolest i ulcerozni kolitis (creva),
  6. vitiligo (koža),

dok druge mogu zahvatiti ceo organizam – sistemske autoimune bolesti poput sistemskog lupusa, multiple skleroze, mijastenije gravis, reumatoidnog artritisa, sklerodermije, sarkoidoze…

autoimune bolesti
izvor: freepik

Šta kaže zvanična medicina?

Ako su većina sredstava konvencionalne medicine usmerena na ublažavanje simptoma autoimunih bolesti onda nijedno od tih sredstava ne daje trajno rešenje. Poseban problem u tretmanu autoimunih oboljenja predstavlja dugotrajna primena lekova iz grupe kortikosteroida, antimalarika i imunosupresiva (ciklosporini, metotreksat, imuran).

Oni neretko dovode do neželjenih dejstava kao što su:

  • gojaznost,
  • osteoporoza,
  • dijabetes,
  • visok krvni pritisak,
  • toksični hepatitis,
  • poremećaj sna,
  • depresija…

Todoxin i njegovo delovanje

Često se susrećemo sa pitanjem da li ljudi koji boluju od autoimunih bolesti mogu koristiti Todoxin, ako se zna da je Todoxin nadaleko čuven po svom delovanju na jačanje imunog sistema.

Šta podrazumeva Todoxin kompletan program?

Todoxin kompletan program podrazumeva istovremenu primenu više vrsta Todoxin proizvoda. Na primer u obliku kapsula, sirupa, kaša i supozitorija koji se primenjuju minimum šest nedelja, a obično i duže. Dužina primene Todoxin kompletnog programa zavisi od vrste autoimune bolesti, intenziteta tegoba, dužine trajanja bolesti, starosti pacijenta, a najviše od stepena oštećenja ćelija.

Konsultaciju sa našim stručnim timom možete zakažite pozivom na brojeve +381 69 23 22 618 i +381 69 122 61 40.

Pored preporuke za korišćenje Todoxin proizvoda, svi naši korisnici dobijaju i jasne smernice za isključivanje namirnica iz ishrane koje stimulišu upalni proces u organizmu i doprinose progresiji autoimunih oboljenja.

Iako je jedan od glavnih ciljeva staviti bolest pod kontrolu tako da imunosupresivni lekovi više ne budu potrebni, u početku je neophodna paralelna primena Todoxin proizvoda i lekova konvencionalne medicine. Nijedan lek, posebno ako se dugo koristi, ne sme se ukidati naglo, bez konsultacije sa lekarom. Neophodno je strpljenje, istrajnost i disciplina uz pažljivo praćenje intenziteta tegoba i laboratorijskih parametara.

Uoliko bi lekari izašli iz zone komfora i pružili podršku svojim pacijentima u pronalaženju alternativnih vidova lečenja, onda bismo videli veliki preokret u terapiji autoimunih bolesti. Todoxin preparate možete naručiti preko naše prodavnice na linku.

Leave a reply